Co to są zestawy hydroforowe do wody?

Co to są zestawy hydroforowe do wody?

Hydrofory mają za zadanie zapewnić intensywny strumień wody w kranie, chronią pompę przed zbyt częstym włączaniem oraz wyłączaniem się, a także stabilizują ciśnienie w instalacji. Dlatego jeśli myślisz o kupnie pompy to warto zastanowić się także nad zakupem zestawy hydrofonowego do wody, który na pewno ochroni oraz ulepszy stan wody oraz pompy w Twoim domu. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący działania oraz wyboru hydroforów do domu. Zapraszam do lektury!

Z czego składa się zestaw hydrofobowy?
Jeśli chodzi o skład zestawu hydroforowego to można wyróżnić tutaj takie elementy jak: przekaźnik ciśnieniowy, zbiornik wodno-powietrzny (hydrofor) oraz pompę. Wysokie oraz stabilne ciśnienie w domowej instalacji wodociągowej zawdzięczamy właśnie harmonijnemu oraz sprawnemu działania tych trzech elementów. Poza tym taki hydrofor będzie nam niezbędny przy instalacji zaopatrywanej w wodę z własnej studni, z wodociągu oraz do pobierania wody ze zbiorników bezciśnieniowych.

Zestaw hydroforowy, a woda z wodociągu
Tutaj musimy pamiętać o tym, aby woda dopływała do punktów poboru bez pomocy wszelkich urządzeń dodatkowych. Natomiast w przypadku, gdy nasze ciśnienie w miejscu podłączenia jest za małe to wtedy niektóre z punktów poboru wody (przede wszystkim te, które znajdują się na najwyższej kondygnacji) – nie są zaopatrzone w odpowiednią ilość wody. Aby rozwiązać ten problem wystarczy użyć naszego zestawu hydroforowego, który wytworzy dla nas dodatkowe ciśnienie. Najpierw jednak musimy podłączyć naszą pompę wirową ze zbiornikiem ciśnieniowym bezpośrednio do sieci (czasami bywa to nazywane ssanie z napływem lub z nadciśnieniem). Poza tym jeśli nasza pompa posiada silnik o regulowanych obrotach to dzięki temu, niezależnie od wielkości poboru możemy mieć w domu stałe ciśnienie wody.

Pobór wody z bezciśnieniowego zbiornika
Takim zbiornikiem może być na przykład deszczówka, która zbiera wodę. Następnie woda pobierana jest pompą samozasysającą albo ssąco-tłoczącą (w tym przypadku należy zadbać o stały dopływ wody do naszego zbiornika). Potem nasza pompa współpracuje ze zbiornikiem membranowym i gotowe! Nie musimy się tym martwić, w sklepie możemy dostać już gotowe zestawy przeznaczone do pompowania wody z bezciśnieniowego zbiornika.

Pobór wody ze studni
Jeżeli chodzi o studnię to woda jest pobierana oraz tłoczona do instalacji przez pompę. Z racji, że tego rodzaju pobór nie jest równomierny czy też ciągły to nasza pompa automatycznie włącza się w trakcie jego trwania oraz wyłącza po zaprzestaniu. Generalnie najprostszą metodą sterowania nią jest wyłącznik ciśnieniowy, który ma za zadanie regulować spadek ciśnienia w instalacji w czasie odkręcania kranu z wodą.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *