Jaką umywalkę do łazienki kupić?

Jaką umywalkę do łazienki kupić?

Obecnie w sklepach jest dostępnych tak wiele różnych modeli umywalek, że wybór jednej z nich nie należy do najprostszych. Musimy wcześniej określić jaki kształt nas interesuje, kolor, rodzaj oraz materiał, z którego będzie zrobiona. Ważne jest także, aby nasza umywalka pasowała do całego wystroju naszej łazienki oraz aby dało się ją bez większego problemu zamontować. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego, czym należy kierować się przy zakupie umywalki. Życzę miłej lektury!

Czym kierować się przy zakupie umywalki?
Zanim wybierzemy się do sklepu w celu nabycia nowej umywalki to powinniśmy znać rozmiary, które będą nas interesować oraz kształt. Jeśli chodzi o rozmiary to generalnie umywalki można podzielić na te małe oraz na te duże, a kształty na prostokątne i okrągłe. Ważny jest także rodzaj montażu: mamy umywalki, które stoją na szafce oraz takie, które możemy powiesić przy ścianie. Pamiętajmy też o tym, że jeśli szukamy umywalki do małej toalety, w której będziemy tylko myć ręce to warto kupić te małe modele, które będą mieć około 40-45 centymetrów szerokości. Poza tym, jeśli nasza toaleta jest wąska to koniecznie powinniśmy także sprawdzić kształt i głębokość umywalki, aby zmieściła się do naszego pomieszczenia.

Jaką umywalkę kupić do dużej łazienki?
W tym przypadku zdecydowanie dobrym pomysłem będzie zakup dużej umywalki. Jeśli nie jest to tylko umywalka do mycia rąk w toalecie to będzie musiała ona spełniać także szereg innych funkcji jak pranie ręczne, mycie twarzy, zębów czy czasami nawet włosów. Tutaj doskonale spiszą się umywalki o rozmiarze mniej więcej 55 do 60 centymetrów szerokości. W zależności od tego jak urządzona jest nasza łazienka na pewno warto pomyśleć o takiej umywalce, którą będziemy mogli zamontować do mebli – czyli o umywalce wpuszczanej albo nablatowej – ponieważ będą się na pewno dużo lepiej prezentować. Gdy już określimy wielkość oraz rodzaj montażu naszej umywalki pamiętajmy również o tym, aby pasowała ona do wnętrza naszej łazienki, wtedy będzie ona spełniać nie tylko swoje praktyczne funkcje, ale także i te estetyczne.

Umywalka – z jakiego materiału powinna być wykonana?
Obecnie w sklepach znajdziemy umywalki z tworzyw sztucznych, ze szkła, granitu oraz stali. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się umywalki, które zrobione są z ceramiki. Przede wszystkim dlatego, że jest to materiał, który z łatwością możemy utrzymać w czystości (wystarczy dobry środek do czyszczenia umywalek lub sama soda oczyszczona z wodą), który jest bardzo trwały (więc umywalka będzie nam służyć przez długie lata) oraz uniwersalny (z łatwością wkomponuje się do każdej łazienki). Poza tym umywalka ceramiczna nie jest droga, więc nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *