Jakie gniazdka elektryczne do domu będą najlepsze?

Jakie gniazdka elektryczne do domu będą najlepsze?

W obecnych czasach jest tak ogromny wybór gniazdek elektrycznych, że można się trochę w tym wszystkim pogubić. Przede wszystkim jednak nie możemy zapomnieć o tym, że właściwy wybór gniazdka elektrycznego będzie decydował o komforcie oraz bezpieczeństwie korzystania z sieci energetycznej w naszym domu – więc jest to bardzo istotna kwestia. Dlatego zanim wybierzesz się do sklepu, aby zakupić do swojego mieszkania gniazdko elektryczne – poczytaj trochę na ten temat. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego, czym kierować się przy wyborze gniazdka elektrycznego. Zapraszam do lektury!

Jakie gniazdko zamontować do kuchni, a jakie do łazienki?
Zanim zabierzemy się za montowanie gniazdek w naszym domu musimy pamiętać o tym, że w kuchni i w łazience będziemy potrzebować specyficznych gniazdek elektrycznych. Jeśli chodzi o kuchnię to tutaj zaleca się zamontowanie gniazda elektrycznego hermetycznego natynkowego lub podtynkowego. Pamiętajmy również o tym, aby starać się montować w kuchni gniazdka obok lub nad zlewozmywakiem – aby zminimalizować szansę zachlapania albo nawet zalania naszego źródła prądu w kuchni. Kuchnia jest sercem naszego domu, zadbajmy więc o to, aby nasze gniazdo elektryczne znajdowało się w bezpiecznym miejscu i starajmy się unikać niepotrzebnych awarii. W przypadku łazienki jest w zasadzie dość podobnie – również jest to miejsce, w którym mamy dużą styczność z wodą. W związku z tym i tutaj dobrym pomysłem będzie zamontowanie sobie gniazd elektrycznych hermetycznych podtynkowych, ponieważ są one zabezpieczone przed wodą i prezentują się całkiem dobrze. Możemy więc spać spokojnie, bo nawet przy mocno podniesionej wilgotności w naszej łazience nasze gniazda elektryczne będą sprawnie działać.

Zamontować gniazdko elektryczne z uziemieniem czy też bez?
Obecnie większość sprzętów elektronicznych, które posiadamy zdecydowanie wymaga tego uziemienia. Dlatego jeśli w ogóle myślimy o gniazdku bez uziemienia to lepiej zamontować je tam, gdzie jesteśmy pewni na 100%, że uziemienie nie będzie nam w żaden sposób potrzebne. Jeśli zaś chodzi o gniazdka z uziemieniem to wymagają go na pewno takie urządzenia jak: laptopy, komputery stacjonarne, kuchenki mikrofalowe, pralki, część odkurzaczy, drobny sprzęt AGD, monitory oraz znaczna ilość telewizorów.

Jak zaoszczędzić prąd – kupując odpowiednie gniazdko elektryczne?
Tutaj warto zastanowić się nad specjalnym gniazdkiem z wyłącznikiem, ponieważ pozwoli nam to zaoszczędzić nie tylko prąd, ale także i pieniądze. Działa to w ten sposób, że gniazda z wyłącznikami umożliwiają nam łatwe i szybkie odłączenie naszego sprzętu z prądu, a ponadto nie musimy ciągle wyciągać z nich wtyczek, więc nie będziemy mieć problemów z pałętającymi się wszędzie kablami.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *