Czym się kierować przy wyborze kabiny prysznicowej?

Czym się kierować przy wyborze kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa to doskonałe oraz wygodne rozwiązanie dla małej, ale także i dużej łazienki. Oczywiście każdy z nas uwielbia wygrzewać się w gorącej kąpieli w wannie i relaksować – nie jest to jednak najzdrowsze dla naszego krążenia oraz skóry. W szczególności dla Pań, które chcą pozbyć się cellulitu zaleca się krótkie oraz zimne lub naprzemienne (zimna, ciepła, zima woda) prysznice, które pobudzają krążenie oraz uelastyczniają naszą skórę, dzięki czemu wyglądamy młodo i zdrowo. Poza tym tego rodzaju prysznice również działają pobudzająco i zwykle nie zajmują dużo czasu. Obecnie wybór kabin prysznicowych w sklepach jest naprawdę duży, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór jednak nie jest łatwy, ponieważ jest to inwestycja na dłuższy okres czasu – dobrze więc sprawę porządnie przemyśleć. Poniżej znajdziesz poradnik, dotyczący tego czym się kierować przy wyborze kabiny prysznicowej do łazienki. Zapraszam do lektury!

Kabina prysznicowa – jaki materiał oraz kształt?
Zanim zdecydujemy się na kupno kabiny prysznicowej dobrze jest zastanowić się nad materiałem, z którego powinna być ona wykonana. Obecnie w sklepie dostępne są kabiny zrobione ze szkła albo z akrylu. Różnica jest taka, że no cóż – szkło jak wiadomo jest droższe, ale także zdecydowanie bardziej trwałe oraz lepiej się prezentuje. Jakość ma swoją cenę. Poza materiałem musimy pamiętać również o wykończeniu naszej kabiny. Mamy do wyboru zarówno akryl jak i szkło w wersji barwionej, matowej, z nadrukiem oraz przezroczystej. Tutaj warto dopasować wykończenie wedle stylu, w którym urządzona jest nasza łazienka. Jeśli zaś chodzi o kształt to mamy do wyboru w przypadku kabiny przyściennej: półokrągłe oraz okrągłe. Jeśli jednak będziemy chcieli kupić do naszej łazienki kabinę narożnikową to mamy możemy ją dostać w kształcie wielokąta, prostokąta, okręgu, owalu, a nawet kwadratu – jak widać jest w czym przebierać.

Pamiętajmy o odpowiedniej uszczelce!
Kupując kabinę prysznicową postarajmy się o wybór dobrej jakości uszczelki, ponieważ uchroni nas ona przed niepożądaną wilgocią. Istotne jest także, aby nasza kabina miała u dołu zamontowane specjalne rynienki, którymi będzie odprowadzana woda do brodzika. Nie zapominajmy również o sposobie otwierania drzwi – mogą być one przesuwne, dzięki czemu nie będzie potrzebować dodatkowego miejsca do otwarcia drzwi. Możemy dostać także drzwi w wersji uchylnej.

Gdzie warto zamontować kabinę prysznicową?
W przypadku montowania kabiny prysznicowej to miejsce w którym ma się ona znajdować będzie determinowało jej rodzaj. W sklepach dostępne są modele typu walk-in, narożnikowe, przyścienne, wnękowe oraz wolnostojące.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *