Grzejniki do łazienki – jakie wybrać?

Grzejniki do łazienki – jakie wybrać?

Współczesne łazienki mocno różnią się od tych z lat 90-tych. Wielkie grzejniki pod ścianą wyszły już dawno z mody, a na ich miejscu pojawiły się popularne oraz atrakcyjne wizualnie grzejniki drabinkowe. Poza tym, że prezentują się one bardzo dobrze mają także dodatkową funkcję – możemy używać ich jako suszarki na pranie czy mokre ręczniki. Tego rodzaju grzejniki zwykle są skonstruowane z dwóch, pionowych kolektorów, które odprowadzają oraz doprowadzają wodę, a także z poziomych, cienkich rurek. Dużym plusem tych urządzeń jest również to, że obecnie w sklepie możemy dobrać sobie najróżniejsze kształty oraz kolory tych grzejników. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego, czym się kierować przy wyborze grzejnika. Zapraszam do lektury!

Sprawdź produkty firmy Afriso !

Grzejniki do łazienki – z jakiego materiału?
Najbardziej popularne grzejniki, które montujemy w łazience są zrobione z aluminium albo ze stali. Jeśli chodzi o grzejnik wodne to zazwyczaj są one wykonane ze stali, chociaż zdarzają się również takie, które zrobione są z miedzi. Pamiętajmy również o tym, że w przypadku, gdy cała nasza instalacja jest wykonana z miedzi to najlepiej będzie pasował nam również miedziany grzejnik. Ponadto istnieje także możliwość podłączenia do instalacji z tworzywa sztucznego grzejników z różnych materiałów.

Jakie mamy rodzaje grzejników?
Zacznijmy od suszarek, czyli grzejników elektrycznych. Cechują się one tym, że mają niedużą moc, ale bardzo prosto możemy je zamontować. Najpierw musimy powiesić sobie taki grzejnik na naszej ścianie, po czym podłączamy go do gniazdka elektrycznego o napięciu 220 Volt i gotowe! Taki grzejniczek może nam doskonale służyć do suszenia ubrań oraz do dogrzewania naszego pomieszczenia. Doskonale się sprawdzi również w deszczowe oraz chłodne dni, kiedy na przykład potrzebujemy osuszyć powietrze w naszej łazience. Warto wspomnieć także o tym, że niektóre z tych grzejników mają wbudowany bezpiecznik, który wyłącza dopływ prądu, w sytuacji, gdy przekroczymy określoną wcześniej temperaturę drabinki. Zdarza się także, że tego rodzaju grzejniki posiadają regulacje mocy, której możemy dokonywać za pomocą przełącznik na wtyczce.
Inny rodzaj grzejników to są grzejniki wodne. Mają one o wiele większą moc oraz spokojnie jesteśmy w stanie ogrzać nimi całą naszą łazienkę. Minus tego rodzaju grzejników jest jednak taki, że możemy używać ich tylko w sezonie grzewczym, ponieważ są one podłączone do instalacji naszego centralnego ogrzewania. Możemy spotkać się tutaj z grzejnikami, które posiadają już fabrycznie zamontowany zawór termostatyczny, dzięki któremu będzie mogli regulować sobie temperaturę w naszym pomieszczeniu. Jest to bardzo duży komfort oraz udogodnienie na codzień.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *