Ocieplamy ściany. Grubość według przepisów.

Ocieplamy ściany. Grubość według przepisów.

Przepisy dzisiaj regulują niemalże wszystko w naszym życiu. Gdy mowa o budowaniu domów, musimy się także liczyć z tym, ze niemal wszystkie prace muszą być wykonane zgodnie z nimi. Także jeżeli mowa o wykonaniu ocieplenia. A to jest niezwykle istotne, gdyż nie tylko zapewnia nam odpowiednio komfort mieszkania, ale także dba o nasze finanse. Dobrze wykonane ocieplenie sprawia, że o wiele mniej ciepła ucieka z naszego domu, tym samym przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za jego ogrzewanie.

Obecnie przepisy zmieniają się dość szybko, także właśnie te które mówią o ocieplaniu ścian. Niemal wszyscy znają pojęcie współczynnika przenikalności cieplnej. Określa on, jakie są starty energii cieplnej przy zastosowaniu określonego materiału do jego ocieplenia. Określone są także normy, jakie powinny być spełnione, czyli jakie współczynniki powinny mieć konkretne budynki. Z biegiem lat wartość tego współczynnika ma się zmniejszać, co oznacza w praktyce iż nasze domy muszą być znacznie lepiej ocieplone.

Jeżeli mowa o aktualnych przepisach, grubość ocieplenia powinna wynosić od 14 do 21 cm, jeżeli mowa o zastosowaniu styropianu. Tylko wtedy bowiem można uzyskać odpowiedni współczynnik ciepła. Inwestorzy którzy budują osiedla, już wcześniej często stosowali grubsze warstwy niż to stanowiły przepisy, mając na uwadze zwiększające się przepisami wymogi. Jednak styropian nie jest jedynym produktem który może być stosowany do ocieplania budynków, i dla każdego należy wyliczyć odpowiednią grubość warstwy.

Pojawiają się wprawdzie głosy, iż tak duża warstwa, która w kolejnych latach ma się jeszcze zwiększyć, może być przyczyną tego, iż będzie wilgoć czy pleśń. Fachowcy jednak uspokajają, że jeżeli zostaną one wykonane odpowiednio, wówczas na pewno nie ma się czego obawiać. Poza tym należy brać pod uwagę także to, że z każdym rokiem na rynku prezentowane są nam nowości w tym także jak chodzi o branże ocieplenia budynków. Dlatego na pewno można liczyć na to, że producenci takich artykułów przedstawią nam produkty, które umożliwią uzyskanie odpowiedniego współczynnika przy zastosowaniu znacznie cieńszej warstwy materiału ociepleniowego. Jeżeli ktoś nie jest pewien, czy wybrany przez niego materiał spełnia normy i jaka grubość powinna być zastosowana, dzisiaj bez trudu znajdzie takie informacje. Nawet obsługa w sklepach bez problemu jest w stanie sprawdzić, ile materiału klient musi kupić, aby wykonać zgodne z przepisami ocieplenie budynku, i aby wszelkie zgodne z przepisami normy zostały zachowane.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *