Praktyczne wnętrze - czyli jakie?

Praktyczne wnętrze – czyli jakie?

Oprócz oryginalnego designu, niezwykle ważną kwestią jest również praktyczność i funkcjonalność wnętrza. Pomieszczenia praktyczne to przede wszystkim takie, które są uporządkowane, przestrzenne i pozwalają na swobodne korzystanie z nich. W takich wnętrzach warto zadbać o dużą ilość sprytnych schowków, które pozwolą na umiejętne zagospodarowanie przestrzeni.

Każde wnętrze powinno być odpowiednio zaprojektowane i tym samym – dobrze wykorzystane. Dla uniknięcia wrażenia chaosu w aranżacjach wnętrz, warto zadbać o różnego rodzaju regały, półki, schowki i zabudowy, które pozwolą nam na przechowywanie możliwie największej ilości rzeczy, a tym samym na ład i porządek. Bardzo dobrym miejscem na zastosowanie takich schowków jest kącik rtv. Nad telewizorem bardzo dobrze prezentują się różnego rodzaju półki, na których można ustawiać płyty CD i DVD, czy książki. Na najmniejsze drobiazgi najlepiej nadają się specjalne koszyki lub pudełka, które również można ustawiać na takich półkach. Niski regał można zastosować jako podstawę dla sprzętu RTV. Jeżeli posiada on dodatkowo głębokie szuflady, przyda się doskonale do schowania poplątanych kabli lub stosów gazet.

Do przechowywania książek najlepiej nadają się regały oraz półki mocowane do ściany. Przy projektowaniu takiej małej biblioteczki, należy mieć na uwadze kilka, niezwykle ważnych czynników. Walory estetyczne są oczywiście ważne, ale niestety nie najważniejsze. Istotna jest zatem stabilność konstrukcji. W przypadku wysokich regałów konieczne jest przymocowanie regału od góry do ściany oraz równomierne rozmieszczenie książek. Maksymalne obciążenie dla półek posiadających 70 centymetrów i wykonanych z płyty MDF wynosi 20 kilogramów. Jeżeli zależy nam na zastosowaniu we wnętrzu półek wolno wiszących, najlepiej postawić na te, wykonane z drewna lub z grubej płyty MDF, charakteryzujące się dużą solidnością. Warto postawić także na metalowe wsporniki, które przytwierdza się do ściany za pomocą kołków rozporowych.

Jeżeli posiadamy duże ilości książek i zależy nam na stworzeniu we wnętrzu bardziej pokaźnej biblioteki, warto zdecydować się na systemy regałowe. Bardzo pomysłowe może okazać się również wykorzystanie narożnika pokoju oraz miejsca znajdującego się pod oknem. Takie rozwiązania z całą pewnością pozwolą na umiejętne wykorzystanie miejsca i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni. Warto zastanowić się zatem nad ich wdrożeniem.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *