Wady i zalety mieszkania w bloku

Wady i zalety mieszkania w bloku

W dzisiejszych czasach osiedla w miastach stanowią głównie blokowiska i domy piętrowe. Dzięki temu na stosunkowo niewielkich powierzchniach możemy umieścić sporą grupę ludzi. Jest to bardzo oszczędne oraz pozwala na łatwe zagospodarowanie terenów w ścisłym centrum każdego miasta.

Mieszkanie w bloku ma swoje plusy oraz minusy. Osoby, które zastanawiają się nad zakupem mieszkania lub domu powinny dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz możliwości finansowe, gdyż po podjęciu decyzji może być już za późno na zmiany. Jedną z największych zalet mieszkania w bólu jest brak swobody. Praktycznie z każdej strony otaczają nas sąsiedzi, a nawet niezbyt głośne zachowanie w godzinach wieczornych może spotkać się z nieprzychylnymi opiniami i reakcjami naszych sąsiadów. Większość mieszkań szczególnie w blokach budowanych starymi metodami jest dosyć ciasna, a ich rozkład jest nieprzemyślany. Nowoczesne bloki mają już ciekawszy wygląd zewnętrzny oraz oferują dużo lepszą i bardziej dopracowaną bryłę wewnętrzną. Dzięki temu mieszkanie w bloku jest bardziej komfortowe. Osoby, które kochają przyrodę oraz kontakt z naturą ciężko będą znosiły życie w blokowisku. To jest kolejną wadą mieszkania w bloku – brak kontaktu z naturą. Oczywiście nowe osiedla są odpowiednio zagospodarowane i mają ciekawą infrastrukturę, jednak nie daje to pełnej swobody i komfortu, jaki otrzymujemy, decydując się na zakup domu jednorodzinnego.

Jeżeli mowa o wadach życia w bloku, to powinniśmy także wspomnieć o zaletach. Jedną z głównych zalet jest niski koszt utrzymania oraz mniej spraw związanych z konserwacją. Właściciele domów jednorodzinnych odpowiedzialni są za szereg prac związanych z utrzymaniem czystości w obrębie swojej działki. Codzienne odśnieżanie w okresie zimowym jest dosyć uciążliwe. Właściciele mieszkań nie mają tych problemów. Wszystkie tego typu prace załatwia za nich spółdzielnia mieszkaniowa. Jednak według wielu osób życie we własnym domu jest o wiele przyjemniejsze od mieszkania w bloku.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *