Życie na małym osiedlu

Życie na małym osiedlu

Powoli mijają już czasy, w których stawiano na budowę wielkich osiedli, na których starano się upchnąć jak największą ilość mieszkańców. W dzisiejszych czasach stawia się na małe, kameralne osiedla, na których życie toczy się w bardzo spokojnej i miłej atmosferze. Powód takiego stanu rzeczy jest jeden – ludzie stają się coraz bogatsi i potrzebują bardziej luksusowych i odpowiadających swojemu statusowi rozwiązań.

Czym różni się życie na małym osiedlu domków jednorodzinnych od życia na dużym blokowisku? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele jednak główną i najważniejszą z nich jest spokój. To właśnie rodzinna i sielska atmosfera małych osiedli przyciąga kupujących. Większość z klientów biur nieruchomości ma już rodziny i poszukuje odpowiedniego miejsca do rozwoju swoich dzieci. Tego typu osiedla łączą komfort mieszkania w bloku ze spokojem i kontaktem z naturą, jaki daje własny dom pod miastem. Oczywiście mieszkanie na małym osiedlu domków jest znacznie droższe od zakupu mieszkania w tradycyjnym bloku z wielkiej płyty. Takie osiedla przyciągają raczej bogatszych klientów, którzy potrzebują spokoju oraz komfortu za przystępną cenę. To właśnie dają im małe osiedla.

Decydując się na zakup takiej nieruchomości na niewielkim osiedlu, powinniśmy jednak zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego bliskiej okolicy naszego przyszłego wymarzonego osiedla. Często bywa tak, że w planie zagospodarowania terenu widnieje zapis, że okoliczne działki mogą zostać wykorzystane do celów produkcyjnych. W rezultacie za kilka lub kilkanaście lat obok naszego miłego i spokojnego osiedla może pojawić się fabryka, lub autostrada. Warto więc zwrócić na to uwagę. W przeciwnym razie nasze życie w niedługim czasie nie będzie się różniło od życia w bloku z wielkiej płyty. Tego typu sytuacje zdarzają się dosyć często, więc powinniśmy być na nie uczuleni i dbać o swoją przyszłość oraz o dobro najbliższych.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *